PoZdro – Wielki Nocny Bieg na XXIII Światowy Dzień Cukrzycy

Oj to była noc! Przyznam, że dawno nie bawiłam się tak dobrze!

W ramach 23 Światowego Dnia Cukrzycy odbył się niezwykły, Wielki Nocny Bieg. Blisko 400 pozytywnie zakręconych ludzi biegało przez 23 minuty wokół Ronda Dmowskiego w samym sercu Warszawy. Ubrani w niebieskie koszulki, wyposażeni w świecące pałki przypominające świetlne miecze z Gwiezdnych Wojen, swoim uczestnictwem pokazaliśmy, że aktywnie myślimy o tych, którzy każdego dnia zmagają się z cukrzycą.

Bieg poprzedzony był rozgrzewką, w czasie której w rytmie piosenki „Wyginam śmiało ciało” skakaliśmy,kręciliśmy bioderkami i wykonywaliśmy skipy. Każdy z uczestników wyposażony został w bezprzewodowe słuchawki, w których słyszeliśmy na przemian muzykę i polecenia trenera prowadzącego. Porządnie rozgrzani wyczekiwaliśmy, kiedy w słuchawkach usłyszymy komendę „start”. Gdy ten nastąpił- ruszyliśmy. Aby nie było nudno, co pewien czas zmienialiśmy kierunki biegu, raz w prawo, raz w lewo a niekiedy i w podskokach.

Mimo tak późnej godziny, (albo wczesnej jak kto woli, była w 2 nocy) atmosfera była gorąca, humory były wyśmienite i nikt nie sprawiał wrażenia śpiącego.

Po wspólnym biegu na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata i woda.

Mam nadzieję, że takich akcji będzie zdecydowanie więcej, nie tylko w stolicy, choć wytrwać do tak późnej godziny było już nie lada wyzwaniem. Mam nadzieję, że tym razem kierowcy nie mieli powodów do narzekań z powodu utrudnień w ruchu drogowym (to zaleta tej nieludzkiej pory) 😉

PoZdro dla wszystkich!

 

Komentarze

Co o tym myślisz?