Jubileuszowy 10 Bieg „Policz się z cukrzycą” – WOŚP 2016

I pomyśleć, że to już 24 lata odkąd pewna orkiestra pod dyrekcją tego samego dyrygenta wciąż gra…

Wczorajsza, jubileuszowa już, 10 edycja Biegu „Policz się z cukrzycą” przeszła do historii. 5 tysięcy uczestników, biegaczy, spacerowiczów w przeróżnym wieku wzięło udział w happeningu biegowym, którego celem było zwrócenie uwagi na problem zwiększającej się ilości osób chorujących na cukrzycę. Całkowity dochód ze sprzedaży pakietów, nazwanych cegiełkami ma zostać przeznaczony na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Tegoroczna trasa, podobnie jak w roku ubiegłym była bardzo przyjemna, płaska i niewymagająca. Prowadziła ulicami ścisłego centrum Warszawy, ze startem i metą w okolicach Pałacu Kultury. Bieg nie miał charakteru zawodów, nie było ani pomiaru czasu, ani limitu czasu, był więc idealną okazją, by po prostu aktywnie spędzić czas i porządnie się dotlenić, przy okazji dokładając swoją cegiełkę do szczytnego celu. I to też pewnie stało się zachętą dla tylu rodzin z dziećmi, osób niepełnosprawnych, a także właścicieli czworonogów, którzy zdecydowali się wziąć udział w imprezie. Na mecie na każdego czekała nagroda w postaci medalu, dla chętnych były też kabanosy, woda, ciepłe napoje – kawa i herbata, o które zadbali sponsorzy wydarzenia.

wosp2016-2

W charytatywnych biegach WOŚP udział biorę dopiero od 3 lat. 2 lata temu wyznaczoną trasę pokonałam wraz z 4 letnią wówczas córką, która dzielnie przedreptała cały dystans na swoich małych nóziach. W zeszłym roku, już pół marszem, pół biegiem uczestniczyliśmy całą rodziną, w tym roku po raz pierwszy całą trasę przebiegłam w gronie przyjaciół. Jak będzie w przyszłym roku? czas pokaże.

wosp2016-3

Biegi organizowane w ramach Wielkiej Orkiestry to nie jedyne sposoby włączenia się w akcję Owsiaka, choć jedyne w tak aktywnej formie i z obopólną korzyścią. Konto WOŚP zawsze można zasilić biorąc udział w licznych licytacjach lub wrzucając kilka groszy do puszek kwestujących.

 

 

Komentarze

Co o tym myślisz?