wege siła

Brendan Brazier i „Wege Siła” czyli czy można osiągać sukcesy w sporcie będąc na diecie wegańskiej

Czy żywienie sportowców może opierać się wyłącznie na diecie roślinnej? Czy będąc na diecie wegańskiej można osiągać sukcesy w sporcie? Brendan Brazier w swojej książce „Wege siła” przekonuje, że dzięki zmianom żywieniowym i odpowiednim doborze produktów roślinnych jest to jak najbardziej możliwe. Trudno się z tym nie zgodzić – coraz więcej osób aktywnie trenujących, z różnych powodów decyduje się na odstawienie produktów zwierzęcych i odzwierzęcych i przechodzi na dietę wegetariańską, semiwegetariańską lub wegańską. osiągając tym samym świetne wyniki sportowe.

„Wege siła” to książka, niejako poradnik żywieniowy skierowany zarówno do sportowców jak i miłośników aktywnego trybu życia. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, którymi dzieli się Brazier  dowiemy się, jak będąc na diecie wegańskiej zredukować tkankę tłuszczową, jak zwiększyć masę mięśniową i poprawić wydolność organizmu, w jaki sposób zwiększyć odporność na infekcje oraz jak zaspokoić potrzeby żywieniowe organizmu przy wzmożonym wysiłku fizycznym. I tu przydatnym staje się 12-tygodniowy plan żywieniowy zawarty w książce z ponad sto przepisami na pełnowartościowe posiłki, przekąski, żele energetyczne i napoje.

Godne uwagi jest samo podejście Brendana do tematu przejścia na weganizm, albowiem zachęca on, by na dietę roślinną przejść stopniowo, powoli podmieniać produkty i tym samym pozwolić organizmowi przyzwyczaić się do nowego sposobu odżywiania nie tracąc przy tym jednocześnie siły i energii.

Brendal Brazier "Wege siła"
Brendal Brazier „Wege siła”

Brendan Brazier „Wege siła”, wydawnictwo VIVANTE

 

Komentarze

Co o tym myślisz?