Bomba witaminowa czyli zielony koktajl

Nie ma to jak świeżo zrobiony koktajl! Jakoś to ostatnio modne się stało. Coraz częściej, szczególnie w centrum Warszawy można napotkać ludzi z przezroczystym kubkiem w ręku, a w środku bynajmniej nie kawa. No i super bo to i dobre i zdrowe. I to nie żadne tam kupowane w sklepie gotowce, bo jakoś temu do końca nie ufam, ale takie przyrządzane na miejscu, przy nas. A już totalną rewelacją są te, które możemy zrobić sami w domu. I tu w zasadzie pełna dowolność. Jak kto lubi, co kto lubi, co kto może. Wystarczy być posiadaczem sokowirówki.

Ceny sokowirówek są naprawdę różne, od ok.50 zł wzwyż. Warto więc poszperać w necie i poczytać opinie.

Dzisiaj zrobiłam fajny koktajl z ogórków (2 szt), natki pietruszki (cały pęczek) i cytryny (wystarczy 1 szt). Trzy składniki, które w sklepach dostępne są przez cały rok. Smak kwaskowaty za sprawą cytryny, można więc dodać odrobinę soli i pieprzu. Tu warto sprawdzić, która wersja będzie nam bardziej smakowała.

Warto dodać, że natka pietruszki bogata jest w witaminę A i C, która pomaga zwalczyć anemię, a także żelazo, fosfor, wapń, sód, magnez, . Pozytywnie wpływa na krążenie krwi, pomaga usuwać toksyny z organizmu, ma działanie antyseptyczne.

 

 

Komentarze

Co o tym myślisz?