Zacznij dzień od lekkiego śniadania

Szybkie śniadanie? Najprościej wsypać do miseczki płatki śniadaniowe i zalać mlekiem. 10 sekund powinno wystarczyć, by uznać, że to naprawdę szybko. Pytanie tylko czy jest to zdrowe? Zjedzenie takiego śniadania od czasu do czasu pewnie nikomu nie zaszkodzi, ale żeby tak codziennie? (tak, tak, znam ja takich 🙂 ). Dajmy sobie na to, płatki kukurydziane Corn Flakes. Hmm… skład: grys kukurydziany, cukier, sól, glukoza, cukier brązowy, jakby było za mało cukru dodano jeszcze syrop cukru inwertowanego oraz melasę cukru trzcinowego, dalej mamy regulator kwasowości (fosforany sodu) oraz substancje wzbogacające w postaci witamin. No cóż… sporo tego cukru. Pomijam już fakt, że chrupki takie raz dwa przelecą i człowiek znowu głodny chodzi.

Odkąd zaczęłam zwracać większą uwagę na to, co jem i co ląduje w moim koszyku podczas zakupów wiem, że można inaczej. Może nieco dłużej niż 10 sekund, ale na pewno zdrowiej i dużo smaczniej!

Moja propozycja na dziś to jogurt naturalny z bakaliami w miodzie i świeżymi owocami. Zarówno bakalie jak i owoce za każdym razem mogą być inne, dzięki temu, za każdym razem mamy inne śniadanie 😉

składniki:

  • jogurt naturalny
  • dowolne bakalie, ja użyłam: suszona żurawina, migdały, orzechy włoskie, słonecznik
  • odrobina miodu
  • dowolne owoce, ja dodałam kiwi i banana

Bakalie kroimy na drobniejsze kawałki i łączymy z odrobiną miodu. Dodajemy jogurt i owoce.

Smacznego!

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Zacznij dzień od lekkiego śniadania”

  1. Awatar foodmania

    śniadanie to podstawa i bardzo dobrze jeśli jest pożywne i nie obciąża żołądka, super propozycja 🙂

Co o tym myślisz?