W walce z przeziębieniem – owocowe smoothie z mega dawką wit. C

No i mnie też dopadło przeziębienie 🙁 katar, ból zatok, ból gardła, ogólne osłabienie. No nic, trzeba się wyleczyć, tym bardziej, że zaczyna się sezon zawodów biegowych, a przecież z zawalonym nosem i innymi takimi mało fajnymi dolegliwościami biegać nie będę, bo bardziej doprawić się nie chcę, a poza tym bieganie w takim stanie nie sprawia przyjemności i radości, a w bieganiu o to przede wszystkim chodzi.

Zanim skorzystam z aptecznych wspomagaczy, zawsze najpierw próbuję domowych, sprawdzonych sposobów. Dziś smoothie, czyli zmiksowany napój z owoców, o kremowej, gęstej konsystencji. Czarna porzeczka, truskawki i cytryna, czyli porządne dawki wit. C, które mam nadzieję, choć trochę postawią mnie na nogi. Aby napój nie był zbyt kwaśny można dodać miodu (ewentualnie cukru), lub tak jak ja – dwa banany.

potrzebne składniki:

  • 3 szkl truskawek truskawek (użyłam tych, które latem zamroziłam)
  • 2 szkl czarnej porzeczki (także kupione latem i zamrożone)
  • 1/2 cytryny
  • 2 banany
  • 1 małe opak jogurtu naturalnego
  • do posypania nasiona chia

Wszystkie składniki blendujemy. Przekładamy do szklaneczek i posypujemy nasionami chia.

No i przy okazji sprawa owoców. Przed ich zmiksowaniem nieco je rozmroziłam, chociaż nie do końca. Dlaczego, skoro jestem przeziębiona i boli mnie gardło? Kiedy mamy opuchniętą nogę przykładamy do niej lód. Podobnie dzieje się z gardłem. Zimne „okłady” sprawiają, że opuchlizna schodzi. Tak bynajmniej zalecił mi kiedyś lekarz i tego się trzymam. Pomaga!

No i byle do wiosny!

Komentarze

Co o tym myślisz?