Energetyczny napój na mleku owsianym dla aktywnych

Śniadanie to podobno najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Zdarza się jednak i tak, że albo nie mamy na niego czasu, bo okazało się, że zaspaliśmy (oczywiście najlepiej zwalić to na rozładowany telefon, bo przecież mało kto przyzna się, że budzik w telefonie jednak dzwonił, ale postanowiliśmy podrzemać jeszcze minutkę, a z minutki zrobiło się nie wiadomo kiedy 30 minut…), albo po prostu (bo i takie znam przypadki), pierwsze śniadanie zjadamy dopiero w pracy.

Taki Energy Drink,  to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którym wiecznie na wszystko brakuje czasu i jak mówią o sobie -„całe życie w biegu” i to dosłownie i w przenośni. Zrobienie tego napoju zajmuje 2 minuty, można przygotować go także wcześniej i wstawić do lodówki, tak na wszelki wypadek, jeśli dla kogoś te 2 minuty to i tak za dużo 😉

Jest to też świetny napój dla biegaczy (i ogólnie ludzi aktywnych) zarówno przed jak i po treningu. Mleko owsiane dostarczy organizmowi szybko przyswajalnych węglowodanów, które zapewnią nam energię na dalszą część dnia.

potrzebne nam będą (składniki na 1 porcję):

  • 1 szkl mleka owsianego
  • 1 garść szpinaku
  • 3 łyżki mrożonych owoców – ja użyłam gotowego mixu – maliny, jagoda, czerwona i czarna porzeczka (w sezonie oczywiście najlepsze są świeże)
  • 1 łyżeczka stewii lub ksylitolu (można też użyć miodu)

napoj-energy2

Sprawa prosta – wszystkie składniki wrzucamy do pojemnika i blendujemy.

Smacznego, aktywnego dnia!

Komentarze

2 odpowiedzi na „Energetyczny napój na mleku owsianym dla aktywnych”

  1. Awatar nat92

    genialne! wyprobuje napewno:)

  2. […] samym biegiem zrobiłam sobie energetyczny napój, którym posiliłam się także i po treningu. No i mam TĘ […]

Co o tym myślisz?