Przygotowania do sztafety maratońskiej X Accreo EKIDEN

Przede mną kolejne biegowe wyzwanie i kolejne doświadczenie w moim życiu. Już w najbliższy weekend odbędzie kolejna edycja sztafety maratońskiej X Accreo Ekiden, w której będę brała udział.

Ekkiden (jap. 駅伝競走 ekiden-kyōsō) to wyrażenie pochodzenia japońskiego, oznaczające długodystansowy bieg sztafetowy. Nazwa pochodzi od systemu transportu, na który składały się rozmieszczone co pewien odcinek stacje, na których wymieniano konie używane do transportu przesyłek. Dzięki tej metodzie można było dostarczać przesyłki dużo szybciej i efektywniej.

Accreo Ekiden,  to rywalizacja 6-cio osobowych drużyn, których zadaniem jest pokonanie dystansu biegu maratońskiego. Każda z osób w drużynie biegnie określony dystans i tak pierwszy zawodnik 7,195 km, drugi i trzeci po 10 km, a trzej pozostali po 5 km, co daje łącznie 42,195 km.

W tym roku obchodzona będzie okrągła, dziesiąta rocznica tego biegu sztafetowego, dlatego też w tej edycji sporo nawiązań będzie do Japonii. Jedną z nich jest zastąpienie standardowej pałeczki szarfą.

Organizatorem biegu jest Fundacja „Maraton Warszawski”.

Zapowiada się ciekawa zabawa, a przede wszystkim ciekawy bieg, a więc trenujemy 🙂 My, drużyna KGB, której kapitanem jest Dota, a pierwszymi oficerami Paulina, Kasia, Gabi, Aga oraz ja 🙂

Trzymajcie kciuki już dziś 🙂

 

4 przemyślenia o “Przygotowania do sztafety maratońskiej X Accreo EKIDEN

  1. Powodzenia! Ja za 2 tyg. będę brał udział w podobnym zdarzeniu. Będę zmagał się ze słabościami podczas 24h sztafety w Rawiczu 🙂

Leave a Reply